Aktualności news rss

SPRZEDAŻ MIESZKANIA BEZ KSIĘGI WIECZYSTEJ

20.01.2020

Księga wieczysta daje bezpieczeństwo, a także wygodę przeprowadzenia transakcji. Zawarte w niej informacje są jawne i rozstrzygają wszystkie spory w zakresie danej nieruchomości. Najważniejsze, aby zapoznać się z jej wpisami przed zawarciem aktu notarialnego. Co ciekawe, są również sytuacje, kiedy nieruchomość można sprzedać bez księgi wieczystej.

MIKRORACHUNEK DLA WYNAJMUJĄCEGO

13.01.2020

1 stycznia 2020 roku weszły w życie nowe przepisy, które bezpośrednio dotyczą osób, które wynajmują mieszkania. Od nowego roku muszą wpłacać zaliczkę na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego przez indywidualny numer rachunku bankowego – tak zwany mikrorachunek podatkowy.

SZTUKA PREZENTACJI NIERUCHOMOŚCI

06.01.2020

Prezentacja nieruchomości to moment, po którym zazwyczaj zapada kluczowa decyzja. Jeżeli agent nieruchomości właściwie wykorzysta ten czas, może liczyć na sukces. Ale jak prawidłowo przeprowadzić prezentację? Najważniejsze to nastawienie na potencjalnego kupca, a nie na nieruchomość! Co jeszcze?

FLIPUJESZ? MĄDRZE ROBISZ!

30.12.2019

Inwestowanie w nieruchomości to bezpieczna forma powiększania kapitału. Przynosi lepszy efekt niż inne formy inwestowania, takie jak na przykład lokata bankowa, gra na giełdzie papierów wartościowych, fundusz rynku papierów dłużnych czy inwestycje w fundusze stabilnego wzrostu.

MAŁE, DROGIE A POŻĄDANE! MIKROKAWALERKI SĄ TRENDY!

23.12.2019

Dla studenta, singla lub bezdzietnej pary - "ciasne, ale własne"! Popyt na mikrokawalerki w dużych miastach jest szokujący. Ludzie są w stanie płacić naprawdę duże pieniądze za możliwość wynajmowania lub kupna mieszkania o wielkości przeciętnego pokoju. Wszystko po to, a by być "na swoim", w samym sercu dużego miasta.

DOBRY POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI, CZYLI JAKI?

16.12.2019

Doradca do spraw nieruchomości, ekspert, agent, pośrednik, broker - tak nazywamy osobę, która pomaga nam sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość. Jakimi cechami powinna charakteryzować się osoba, której powierzamy jedną z najważniejszych transakcji w naszym życiu?

CENY NIERUCHOMOŚCI PNĄ SIĘ W GÓRĘ!

09.12.2019

To dobra wiadomość dla osób, które planują sprzedać mieszkanie. Zła dla kupujących. Jedno jest pewne - z zakupem nie ma co zwlekać, bo eksperci prognozują, że ceny nieruchomości w najbliższych miesiącach będą delikatnie wzrastać, może nieznacznie ustabilizują się, ale z całą pewnością nie obniżą się. Powodem takiej sytuacji, są coraz lepsze warunki na rynku pracy oraz nadal łatwo dostępne kredyty hipoteczne.

HOME STAGING UŁATWIA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI!

02.12.2019

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które świadczą usługi home stagingu. O czym to świadczy? Że poprawa wyglądu nieruchomości, sprzyja jej szybszej sprzedaży, co więcej – sprzedaży z zyskiem. Warto przemyśleć ten temat, bo przy niedużym nakładzie, można sporo zyskać.

MISTRZYNIE KOMPROMISU

25.11.2019

Kobiety, które wykonują zawód pośrednika nieruchomości, wykazują się wybitnymi umiejętnościami w technikach negocjacji. Doskonale wiedzą, że najważniejsze są: wiedza w zakresie cen rynkowych, doświadczenie w prowadzaniu negocjacji, postawa godna zaufania, asertywność, silna wola oraz zdolność do empatii. W tej roli sprawdzają się lepiej od kolegów po fachu!

WYŁĄCZNOŚĆ - KLUCZ DO SUKCESU

18.11.2019

Klient, który decyduje się na współpracę z biurem nieruchomości, ma do wyboru dwa rodzaje umów. Pierwsza to niezobowiązująca umowa otwarta. Druga to umowa na wyłączność. Agenci dążą, do podpisania tej drugiej. Dlaczego? Jest korzystniejsza zarówno dla biura, jak i dla klienta!