JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE NA WYNAJEM?

Szukasz pomysłu na wypracowanie stałego, cyklicznego i pasywnego dochodu? Dobrym pomysłem jest zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Takie mieszkanie należy odpowiednio przygotować, aby lokatorzy mogli się w nim dobrze czuć. Dzięki temu jest duża szansa, że lokatorzy się zadomowią, a Ty nie będziesz miał problemu z poszukiwaniem kolejnych. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania na wynajem?

Aranżując mieszkanie na wynajem, pomyśl, co byłoby ważne dla Ciebie jako lokatora. Warto, aby wnętrze było schludne, niezagracone i neutralne. 

Podstawowa zasada – to nie Ty będziesz tam mieszkać

Pamiętaj, że mieszkanie urządzasz dla nowych lokatorów, których gust może bardzo odbiegać od Twoich upodobań. Dlatego zrezygnuj z fantazyjnych pomysłów. Wybieraj akcesoria, które będą neutralne i uniwersalne. Osoby, które mają zamiar wynająć Twoje mieszkanie, chcą się w nim poczuć swobodnie – dlatego pozostaw trochę przestrzeni nowym mieszkańcom. Wyposaż mieszkanie we wszelkie niezbędne sprzęty w stonowanych kolorach i formach. Unikniesz tym samym dużych wydatków. 
Uniwersalność

Osoby wynajmujące mieszkania, często zapominają o tak małych, ale niezwykle istotnych szczegółach jak uniwersalność koloru ścian. Biały kolor ścian to najlepszy i najbezpieczniejszy pomysł. Wygląda estetycznie i świeżo, dodatkowo mieszkanie będzie wyglądało na bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Wybierając taki neutralny kolor, nie ryzykujesz, że ściany mieszkania odstraszą Twoich potencjalnych najemców. Biała farba jest dużo tańsza niż jej kolorowe odpowiedniki, a zakrycie zabrudzeń nie jest czasochłonne.

Postaw na jakość

Dobierając materiały do wykończenia lub wybierając meble, postaw na ich trwałość. Dzięki temu raz urządzone mieszkanie nie będzie wymagało dodatkowych nakładów. Dobrej jakości stół wytrzyma dłużej niż jego tania alternatywa. Zminimalizuj również ilość mebli w mieszkaniu. Tym sposobem nie tylko zaoszczędzisz na urządzaniu, ale również dasz przestrzeń potencjalnym najemcom do aranżacji wnętrza tak, aby czuli się, jak w domu.

Kuchnia i łazienka wizytówką mieszkania

To, co Twoi potencjalni lokatorzy sprawdzają w pierwszej kolejności to stan łazienki oraz kuchni. Te dwa pomieszczenia decydują o schludności całego mieszkania, a tym samym wpływają na wysokość czynszu najmu. Dlatego większość środków, które posiadasz na remont mieszkania na wynajem, zainwestuj w te dwa newralgiczne pomieszczenia. Powinny być one nie tylko estetyczne, ale też w pełni wyposażone i umeblowane. O ile część wynajmujących posiada własne łóżko lub stół, tak niewiele z nich może się pochwalić pełnym umeblowaniem kuchni czy pralką. Tutaj też postaw na transparentność – kolorystyka powinna być stonowana. Biel, szarość czy brąz to kolory, które powinny usatysfakcjonować większość najemców. 

Dzięki minimalistycznemu wystrojowi możesz również podnieść wartość swojej nieruchomości. Zadbane mieszkania cieszą się większym zainteresowaniem niż te, które swoim wystrojem przypominają o poprzednim ustroju politycznym.