Aktualności news rss

JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE NA WYNAJEM?

30.03.2020

Szukasz pomysłu na wypracowanie stałego, cyklicznego i pasywnego dochodu? Dobrym pomysłem jest zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Takie mieszkanie należy odpowiednio przygotować, aby lokatorzy mogli się w nim dobrze czuć. Dzięki temu jest duża szansa, że lokatorzy się zadomowią, a Ty nie będziesz miał problemu z poszukiwaniem kolejnych. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania na wynajem?

JAK ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIĄ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ?

23.03.2020

Wybór działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji. Od tego wyboru uzależnione będą całkowite koszty związane z budową domu oraz komfort zamieszkiwania w nowej posiadłości. Stosując się do poniższych rad, masz szansę wybrać taką, która spełni większość Twoich oczekiwań, a jednocześnie zaoszczędzi wielu rozczarowań w późniejszym użytkowaniu.

WPŁYW KORONAWIRUSA NA RYNEK NIERUCHOMOŚCI

16.03.2020

Sytuacja z koronawirusem zaskoczyła wszystkich. Trudno było się do niej przygotować. Gołym okiem widać wpływ pandemii na całą gospodarkę, w tym na rynek nieruchomości. Jakie wnioski można wyciągnąć już teraz?

JAKIE WADY MOŻE POSIADAĆ NIERUCHOMOŚĆ?

09.03.2020

Nabywcy nieruchomości mają możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku wad zakupionego lokalu. Generalnie wady jakie może posiadać nieruchomość można podzielić na: prawne oraz fizyczne. Nabywca ma prawo do skorzystania z rękojmi lub gwarancji. Czym różnią się oba sposoby dochodzenia odszkodowania?

ZAKUP MIESZKANIA Z POŚREDNIKIEM

02.03.2020

Planujesz kupić wymarzone mieszkanie? Chcesz zaoszczędzić czas i mieć pewność, że nieruchomość jest pozbawiona wad prawnych? W obecnych czasach, należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania - szczególnie przy transakcjach, gdy ryzykujesz majątkiem życia. W tej sytuacji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy i wsparcia agenta nieruchomości.

JAK AGENT PROMUJE OGŁOSZENIE?

24.02.2020

Oddajesz mieszkanie do sprzedaży, ufając agentowi, że zrobi to w najlepszy z możliwych sposobów. Liczysz, że dzięki odpowiedniej promocji ogłoszenia Twoja oferta znajdzie w niedługim czasie nabywcę. Jak dokładnie wygląda taka promocja ogłoszenia? Z jakich narzędzi korzysta pośrednik?

INWESTYCJA W NAJEM

17.02.2020

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zawodowymi inwestorami, czy osobami zupełnie nie związanymi z branżą nieruchomości, istnieje wiele możliwości inwestowania. Szczególnie warto zastanowić się nad najmem długo i krótkoterminowym.

ROZWÓD A PODZIAŁ NIERUCHOMOŚCI

10.02.2020

Co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. To ponad 60 tysięcy małżeństw każdego roku. Wiele z nich w czasie małżeństwa zakupiło nieruchomość, która należy do wspólnego majątku. Podział majątku, w tym nieruchomości nie jest skomplikowany - o ile eksmałżonkowie są w stanie się w tej kwestii porozumieć.

JAK WYGLĄDA PODPISANIE AKTU NOTARIALNEGO?

03.02.2020

To decydujący moment, podczas którego następuje przeniesienie własności nieruchomości. Umowa przedwstępna zostaje w końcu `przypieczętowana`. Nabywca zostaje właścicielem wymarzonej nieruchomości, sprzedającego cieszy fakt, że udało się spieniężyć nieruchomość, a pośrednik zostaje doceniony za swoją ciężką pracę. To dobry dzień dla wszystkich!

MAŁŻEŃSKI NAJEM– KTO PŁACI PODATEK? MĄŻ CZY ŻONA?

27.01.2020

Od kiedy weszły w życie mikrorachunki podatkowe, wśród podatników pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Takim przykładem jest sytuacja, kiedy małżeństwo razem wynajmuje nieruchomość. Według nowych przepisów każdy musi wpłacać podatek dochodowy na swój indywidualny rachunek bankowy. Kto w takiej sytuacji powinien go zapłacić – mąż czy żona, skoro wynajmują razem?